Jobs

Cauta in functie de urmatoarele criterii sau alege din lista de mai jos

Sef de proiect

Publicat la 08.07.2022

   Curtea de Arges        Full time        Bonuri de masa , bonusuri
Responsabilitati

Pentru clientul nostru, o renumita companie multinationala de productie, cautam Sef de proiect.

Responsabilitati:
• Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati.
• Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii si beneficiarii proiectului.
• Pregateste bugetul in conformitate cu propunerea inaintata si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia.
• Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente.
• Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare cu respectarea datelor prevazute in contracte.
• Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
• Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
• Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii.

Cerinte

Cerinte oblibatorii:
• Studii superioare, de preferință profil tehnic (de exemplu, inginerie industrial sau administrarea afacerilor) sau o calificare comparabilă;
• Experiență profesională într-un mediu de productie international (pe roluri precum inginer process, achizitii sau logistica), poate fi si entry-level sau junior cu experienta de minim 1,5 ani.
• Cunoștințele despre procese tehnologice vor fi considerate avantaj;
Limba engleza nivel avansat, limba germana poate fi un avantaj;
• Cunoștințe SAP și MS Office.

Caracteristicile unui Șef de proiect de succes:
• Abilităţi bune de comunicare,
• Abilitatea de a multi-task și de a gestiona diverse elemente de proiect simultan;
• Gândire și viziune de ansamblu;
• Capacitatea de a stabili priorităţile,
• A se descurca bine sub presiune,
• Orientarea spre echipă,
• International mindset;
• Capacitatea de a rezolva problema în mod eficient.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la recrutare@leoHR.ro cu subiectul: "Sef de proiect - Curtea de Arges". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Daca esti interesat de acest job poti aplica folosind butonul de mai jos.

Uploadeaza CV-ul