Jobs

Cauta in functie de urmatoarele criterii sau alege din lista de mai jos

Inginer design in Marochinarie

Publicat la 08.05.2023

   Sibiu        Full Time       Salariu motivant
Responsabilitati

Pentru clientul nostru, producător de articole din piele și componente pentru încălțăminte pentru una dintre companiile internaționale de top, recrutam Modelist (Inginer design) în Marochinărie

Responsabilitati:
• Participă la briefingul unui proiect pentru a prezenta un produs fezabil,care respectă standardele de calitate și cerintele (marjă, termene și industrializare)
• Proiectare in 2D si 3D
• Creează șabloane / desene (CAD) și definește procesul machetei care urmează să fie făcut respectând rigoarea si standardele
• Urmărește realizarea machetelor de catre echipa dedicata pentru a livra un produs care respecta dosarul tehnic
• Știe cum să propună îmbunătățiri în colaborare cu specialistii și le ilustrează tinand cont de cost/timp/calitate/produs de fezabilitate și rată de pierdere
• Prezintă modele și iterații stiliștilor sau coordonatorului de stil

Cerinte

• Limbi străine vorbite: engleza / franceza la nivel avansat
• Experiență anterioara de min 1 an
• Capabilitate de a căuta inovații si noutăți
• Curiozitate
• Buna capacitate relațională

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la recrutare@leoHR.ro cu subiectul: "Inginer design in Marochinarie - Sibiu". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Daca esti interesat de acest job poti aplica folosind butonul de mai jos.

Uploadeaza CV-ul