Jobs

Cauta in functie de urmatoarele criterii sau alege din lista de mai jos

Senior Digital Marketing

Publicat la 12.03.2021

   Bucuresti       Salariu motivant
Responsabilitati

• Construirea si dezvoltarea ideilor pentru campanii creative de marketing digital, pe baza unei analize detaliate
• Crearea si editarea continutului pentru platformele digitale gestionate
• Administrarea paginilor de Social Media cu content atractiv in linie cu obiectivele si planurile de comunicare
• Monitorizarea regulata a activitatii de Social Media, analiza si imbunatatirea indicatorilor de performanta
• Copywriting - creare texte captivante, unice si creative
• Content writing - creare content (articole SEO, comunicate de presa) pentru informarea si educarea publicului vizat si crearea de engagement
• Analiza valorilor fiecarui cont de social media si dezvoltarea noilor strategiilor
• Identificarea canalelor media adecvate in care materialele pot fi livrate publicului
• Dezvoltare si optimizare de continut, publicitate, planificare de evenimente
• Mentinerea legaturii cu furnizorii externi pentru a executa evenimente promotionale si campanii digitale
• Gestionarea, crearea si publicarea continutului original si de inalta calitate
• Analiza datelor de marketing (rezultatele campaniei, ratele de conversie, trafic) pentru a contribui la conturarea viitoarelor strategii de marketing
• Sprijinirea strategiilor si obiectivelor generale ale companiei

Cerinte

• Studii superioare finalizate: Marketing, Jurnalism, Relatii Publice, Comunicare sau domenii conexe
• Experienta de minim 3 ani in marketing digital, social media
• Cunostinte de PR, online marketing, branding
• Intelegerea generala a tacticii de marketing digital (SEM, SEO, Social Marketing)
• Familiarizarea cu Performance Marketing / SEM - canale sociale platite, inclusiv Facebook, Instagram si Google (Google Ads, Social / Display Ads), Youtube, TikTok
• Limbi straine: Engleza - avansat
• MS Office (Word, Power Point, Excel)
• Familiarizare demonstrata cu instrumentele si tendintele digitale
• Foarte bune abilitati de redactare continut de calitate, clar si eficient (engaging content)
• Creativitate, abilitati interpersonale excelente, capacitatea de a se adapta la schimbarea prioritatilor intr-un cadru rapid
• Proactivitate, pasiune si inclinatie spre marketing online, comunicare, copywriting
• Perseverenta, entuziasm, orientare catre gasirea de solutii si rezolvarea de probleme
• Abilitati de prezentare, orientare si atentie la detalii, organizare

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la recrutare@leoHR.ro cu subiectul: "Senior Digital Marketing - Bucuresti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Daca esti interesat de acest job poti aplica folosind butonul de mai jos.

Uploadeaza CV-ul