Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul automotive, leoHR recruteaza:

Inginer calitate productie - judetul Arges

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 3 ani experienta in domeniu;
  • Capacitate de analiza si sinteza, initiativa, spirit de echipa, capacitate de decizie, bun comunicator;
  • Cunoscator de engleza si/sau franceza nivel avansat;
  • Cunostinte solide Office;
  • Bun organizator.

Responsabilitati:

  • Gestiunea instrumentelor de control din uzina:
    • mentine baza DECA7 actualizata;
    • programeaza instrumentele pentru control;
    • le transmite catre furnizorul de etalonare;
    • le receptioneaza si verifica starea lor;
    • le identifica corespunzator;
    • realizeaza capabilitatile acestora.
  • Redactarea gamelor de control:
    • actualizarea continua a reperelor din serie (daca este cazul);
    • crearea gamelor noi pentru produsele noi;
    • formarea CQ si operatori pentru aceste game.
  • Realizare audit post/audit LPA in cadrul departamentului Calitate;
  • Tinerea sub control a pieselor de test sau ajutoarelor vizuale;
  • Realizeaza documentatia aferenta dosarelor de calitate: instructiune de control vizual, cataloage defecte, etc.
  • Asigura procesul de control calitate: realizare capabilitati produs, SPC, MSA;
  • Participa la realizarea planului de control produs si AMDEC produs;
  • Tine sub control procesul de gestionare al produselor neconforme.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Inginer calitate productie". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.