Pentru clientul nostru, o renumita companie din industria FMCG, leoHR recruteaza:

Operator Facturare - Ploiesti

Responsabilitati:

  • Inregistrarea in sistemul SAP a tuturor datelor privind miscarea stocurilor de marfa, ambalaje, POSM-uri, in relatia cu clientii distribuitori si KA;
  • Emiterea documentelor (facturi / avize) aferente livrarilor de marfa si materiale catre clientii companiei pe baza de SO, STO, liste de comenzi, bonuri de protocol;
  • Inregistrarea retururilor de marfa de la client si trasmiterea notelor de credit catre client;
  • Facturarea zilnica a vanzarilor din gestiunile VMI in baza comenzilor primite;
  • Transmiterea Notelor de Ambalaj lunar catre distribuitori;
  • Verificarea proceselor verbale de predare /primire ale delegatilor si semnarea acestora;
  • Semnalarea diferentelor la receptie;
  • Actualizarea centralizatorului cu diferente identificate intre avize si receptiile fizice;
  • Urmarirea returnarii la timp a documentelor de livrare confirmate de catre clienti;
  • Predarea saptamanala a facturilor emise catre serviciul contabilitate;
  • Arhivarea documentelor emise si actualizarea evidentei tip continut arhiva;
  • Facturarea materialelor reziduale si a deseurilor si intocmirea documentelor conexe;
  • Participare la pregatirea, efectuarea si finalizarea inventarierii lunare;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare – profil economic sau tehnologia informatiilor;
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte de baza contabilitate primara;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC (Windows, Excel, Word, Powerpoint, Outlook, Internet);
  • Operarea in sistemul SAP reprezinta un avantaj

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Operator Facturare - Ploiesti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.