Pentru clientul nostru, o renumita companie multinationala, leoHR recruteaza:

Inspector Lichidator Daune Auto - Bucuresti

Responsabilitati:

  • Organizarea activitatii proprii;
  • Perfectionarea pregatirii profesionale;
  • Respectarea prevederilor planurilor, programelor de instruire;
  • Aplicarea si respectarea cerintelor Regulamentului de Organizare si Functionare, a Regulamentului de Organizare a Unitatilor Teritoriale si a Codului de conduita;
  • Aplicarea si respectarea prevederilor legislatiei in materie;
  • Aplicarea si respectarea normelor, procedurilor, etc. cu privire la elaborarea, avizarea, aprobarea, evidenta, difuzarea, modificarea si arhivarea tuturor documentelor ce le utilizeaza;
  • Sa cunoasca si sa respecte intocmai prevederile documentelor Sistemului de Management al Calitatii implementat in cadrul companiei;
  • Manifestarea unei conduite profesionale corespunzatoare (ce include obligatoriu politete, solicitudine) in relatiile cu colegii, clientii, partenerii companiei si cu toate persoanele cu care intra in contact;
  • Raspunde pentru pastrarea in bune conditii si utilizarea conforma a echipamentelor si a aparatelor cu care lucreaza;
  • Pastrarea secretului de serviciu conform normelor aprobate;
  • Transmiterea de propuneri privind imbunatatirea activitatii catre Seful ierarhic;
    Verifica documentele atasate la dosarele de dauna, verifica evenimentele produse, verifica valabilitatea politei CASCO/RCA, verifica avariile existente ale autovehiculelor prezentate la avizarea daunei;
  • Raspunde la solicitarile de reconstatare;
  • Elibereaza acceptele de plata catre unitatile reparatoare;
  • Refuza la plata dosare de dauna acolo unde evenimentul produs nu este un risc asigurat sau nu se incadreaza in limitele normelor legale in vigoare;
  • Intocmeste adrese catre: politie / pompieri / alte institutii abilitate, acolo unde situatia impune;
  • Avizeaza posibilele fraude sau tentative de fraude catre superiorii ierarhici si catre Directia Antifrauda, conform procedurilor interne de lucru in vigoare;

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice finalizate cu diploma de licenta;
  • Experienta in domeniu minim 3 ani; cursuri de pregatire specifice; instruiri periodice in cadrul societatii; cursuri de legislatie in domeniu;
  • Spirit analitic, simt organizatoric, receptivitate;
  • Cunostinte PC,program IT;
  • Atentie distributiva, spirit de initiativa;
  • Abilitati de comunicare cu clientii;

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Inspector Lichidator Daune Auto". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active